Baş konsul Cavidan Hüseynov Dubay Polisinin Baş komandanı general-mayor Abdullah Xəlifə Əl-Mərri ilə görüş keçirmişdir.
3 aprel 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Dubay və Şimal Əmirliklərindəki Baş konsulu Cavidan Hüseynov Dubay Polisinin Baş komandanı general-mayor Abdullah Xəlifə Əl-Mərri ilə görüş keçirmişdir.
Dubay Polisinin Baş komandanı A.Əl-Mərri yeni təyinatı münasibəti ilə C.Hüseynovu təbrik etmiş və fəaliyyət müddəti ərzində ona uğurlar arzulamışdır.
Səmimi şəraitində keçən görüşdə Baş konsul C.Hüseynov Azərbaycan və Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri arasında mövcud olan sıx dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrindən söz açmışdır. Ölkə rəhbərliklərinin bu əlaqələrin qurulması və möhkəmləndirilməsindəki rolunu qeyd edən C.Hüseynov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev və Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri Dövlətinin Prezidenti cənab Xəlifə bin Zayed Əl Nəhyanın rəhbərliyi altında sözügedən əlaqələrin uğurla və dinamik şəkildə inkişaf etdiyini diqqətə çatdırmışdır.
Öz növbəsində, ölkələrimiz arasında ikitərəfli əlaqələrin səviyyəsinin məmnunluq doğurduğunu ifadə edən A.Əl-Mərri bu əlaqələrin gündən-günə daha da inkişaf etdiyini bildirmiş və mövcud olan möhkəm münasibətlərin hər iki ölkə rəhbərliyinin xüsusi diqqət və əzmi sayəsində baş tutduğunu qeyd etmişdir.
C.Hüseynov iki ölkənin hüquq-mühafizə orqanları arasında əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsinin zəruriliyini qeyd edərək, A.Əl-Mərrinin münasib bir vaxtda Azərbaycana səfər etməsinin bu işə mühüm töhfə verəcəyini diqqətə çatdırmışdır.
Öz növbəsində, Dubay Polisi ilə Azərbaycan Respublikasının Baş Konsulluğu arasında əməkdaşlığın bundan sonra da uğurla davam edəcəyinə inamını ifadə edən A.Əl-Mərri Dubayda yaşayan və ya səfərdə olan şəxslərin təhlükəsizliyinin ən yüksək şəkildə təmini üçün Dubay Polisinin digər müvafiq dövlət qurumları ilə koordinasiyalı şəkildə hərəkət etdiyini bildirmişdir.
Səmimi və dostluq şəraitində keçən görüşün sonunda Baş konsul C.Hüseynov A.Əl-Mərriyə qəbula görə təşəkkürünü bildirmişdir.

On the 3rd of April 2018 Consul General of the Republic of Azerbaijan in Dubai H.E.Mr.Javidan Huseynov has met with the commander-in-chief of Dubai Police Major-general Abdullah Khalifa Al Marri.
The Head of Dubai Police Al Marri welcomed the Consul General and wished him success in his new assignment.
At the meeting J.Huseynov noted the role of the President of the Republic of Azerbaijan H.E.Mr.Ilham Aliyev and President of the United Arab Emirates H.E.Mr.Khalifa bin Zayed Al Nahyan in strengthening the ties between the two countries and underlined the successful and dynamic development of the bilateral relations. The Consul General also noted the importance to strengthen cooperation between the law enforcement agencies of the two countries and mentioned that the visit of Major-general Al Marri to Azerbaijan would make a significant contribution to this work.
In his turn Major-general Al Marri expressed the satisfaction with the level of the comprehensive development of cooperation between Azerbaijan and UAE and stressed the importance of joint efforts for further strengthening of these relations. He expressed his confidence that the cooperation between the Dubai Police and the Consulate General of the Republic of Azerbaijan would continue successfully and the Dubai Police coordinates with other relevant state agencies to ensure the highest security of people living in Dubai.
At the end of the meeting Consul General J.Huseynov expressed his gratitude to Al-Marri for the warm and friendly welcome.