Baş konsul Cavidan Hüseynov Dubay Bələdiyyəsinin baş direktoru Davud Əl-Haciri ilə görüşüb.
9 yanvar 2019-cu il tarixində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində Azərbaycan Respublikasının baş konsulu Cavidan Hüseynov Dubay Bələdiyyəsinin baş direktoru Davud Əl-Haciri ilə görüşmüşdür.
Baş konsul Cavidan Hüseynov Azərbaycanla BƏƏ arasında qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın bütün sahələrdə uğurla davam etdiyini və hər iki ölkə rəhbərliyinin siyasi iradəsi və əzmi sayəsində ikitərəfli əlaqələrimizin ildən-ilə daha da inkişaf etdiyini diqqətə çatdırmışdır.
C.Hüseynov, həmçinin son illərdə Azərbaycanda bütün sahələrdə sürətli inkişafın getdiyini bildirmiş və D.Əl-Hacirini Azərbaycana səfər etməyə dəvət etmişdir.
Öz növbəsində, baş konsul C.Hüseynovu salamlayan Dubay Bələdiyyəsinin baş direktoru Davud Əl-Haciri onu qəbul etməkdən şad olduğunu ifadə etmişdir. O, daha öncə iki dəfə Azərbaycanda olduğunu qeyd edərək, 2017-ci ildə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Milli Olimpiya Komitəsinin baş katibinin köməkçisi olarkən Bakı şəhərində təşkil olunmuş İslam Həmrəyliyi Oyunları çərçivəsində ölkəmizə səfər etdiyini bildirmişdir. D.Əl-Haciri fürsət yarandığı təqdirdə ölkəmizə səfər edəcəyini bildirmişdir.

Consul General of the Republic of Azerbaijan in Dubai H.E.Mr.Javidan Huseynov met with the Director General of Dubai Municipality H.E.Mr.Dawouad A.Al Hajri.
On the 9th of January 2019, Consul General of the Republic of Azerbaijan in Dubai and Northern Emirates H.E.Mr.Javidan Huseynov met with the Director General of Dubai Municipality H.E.Mr.Dawouad A.Al Hajri
At the meeting Consul General J.Huseynov noted that the mutually beneficial cooperation between Azerbaijan and the United Arab Emirates successfully develops in all spheres, and the bilateral relations between the two states continue to deepen and strengthen year by year under the political will and determination of the leadership of both countries.
Furthermore J.Huseynov informed the interlocutor about the rapid development of Azerbaijan in many different fields in the recent years and invited Mr.Dawouad A.Al Hajri to visit Azerbaijan.
In his turn, Director General D.Al Hajri, welcomed the Consul General and mentioned that he had visited Azerbaijan twice. He told that he was in Azerbaijan within the Islamic Solidarity Games, which was held in Baku in 2017 as he was assistant of the Secretary General of the National Olympic Committee of UAE. D.Al Hajri stated that he would love to visit our country once again as soon as the opportunity arises.