Mətbuat şərhi 30 yanvar 2020
Baş Konsul Cavidan Hüseynov BƏƏ-nin Xarici İşlər və Beynəlxalq Əməkdaşlıq Nazirliyinin Dubay Ofisinin baş direktoru Məktum bin Butti Əl-Məktum ilə görüşüb
28 yanvar 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Dubay şəhərindəki Baş Konsulu Cavidan Hüseynov BƏƏ-nin Xarici İşlər və Beynəlxalq Əməkdaşlıq Nazirliyinin Dubay Ofisinin baş direktoru vəzifəsinə yeni təyin olunmuş Məktum bin Butti Əl-Məktum ilə görüşmüşdür.
Qəbula görə təşəkkürünü bildirən Cavidan Hüseynov, fürsətdən istifadə edərək, yeni təyin olunması munasibətilə Məktum bin Butti Əl-Məltumu təbrik etmiş, ona yeni işində uğurlar arzulamışdır.
Görüş zamanı, Baş Konsul 2019-cu ili ikitərəfli əlaqələrin inkişafı baxımından olduqca səmərəli keçdiyini, yüksək səviyyəli səfər və görüşlərə müşayiət olunduğunu, iqtisadi münasibətlərin bir çox sferalarında müsbət göstəricilərin qeydə alındığını diqqətə çatdırmış və 2020-ci ildə əməkdaşlığın daha geniş şəkildə aparılacağına əmin olduğunu diqqətə çatdırmışdır.
Öz növbəsində, Məktum bin Butti Əl-Məktum bu görüşdən məmnunluğunu və səmimi təbrikə görə minnətdar olduğunu bildirdi. Hazırda BƏƏ-Azərbaycan əlaqələrinin ən yüksək dövrlərindən birini yaşadığını qeyd edən Məktum bin Butti Əl-Məktum, eyni zamanda Azərbaycanın BƏƏ-nin strateji tərəfdaşı olmasının ölkəsi üçün çox əhəmiyyətli olduğunu diqqətə çatdırmışdır.

Press release 30 January 2020
Consul General H.E. Javidan Huseynov met with Director of Dubai Office of the Ministry of Foreign Affairs & International Cooperation H.E. Maktoum Bin Butti Al Maktoum
Consul General H.E. Javidan Huseynov met with Director of Dubai Office of the Ministry of Foreign Affairs & International Cooperation H.E. Maktoum Bin Butti Al Maktoum.
On January 28, 2020 Consul General H.E. Javidan Huseynov met with Director of Dubai Office of the Ministry of Foreign Affairs & International Cooperation H.E. Maktoum Bin Butti Al Maktoum.
Consul General Javidan Huseynov thanked for the reception and congratulated Maktoum Bin Butti Al Maktoum for the new appointment.
During the meeting Consul General marked the high level of bilateral relations of UAE and Azerbaijan during 2019 and expressed his sincere hope for the strengthening of these relations in 2020.
In his turn, Maktoum bin Butti Al Maktoum thanked H.E. for the congratulations and stressed that currently Azerbaijan and UAE are on they highest level of the relations and importance of the strategic friendship of two countries.