Mətbuat şərhi 27 mart 2019
Baş konsul Cavidan Hüseynov BƏƏ-nin Şarca Əmirliyinin Mülki Aviasiya Departamentinin Prezidenti Şeyx Xalid bin İssam Əl-Qasimi ilə görüşüb.
13 mart 2019-cu il tarixində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) Dubay və Şimal Əmirliklərində Azərbaycan Respublikasının baş konsulu Cavidan Hüseynov BƏƏ-nin Şarca Əmirliyinin Mülki Aviasiya Departamentinin Prezidenti Şeyx Xalid bin İssam Əl-Qasimi ilə görüşmüşdür.
Baş konsul C.Hüseynov Azərbaycanın BƏƏ ilə münasibətlərə böyük əhəmiyyət verdiyini bildirərək, bu münasibətlərin dinamik inkişafını qeyd etmişdir.
C.Hüseynov Şarca Əmirliyinin ölkənin elmi, mədəni, təhsil və iqtisadi həyatında oynadığı mühüm rola toxunaraq, Şarca hökmdarı Şeyx Sultan bin Məhəmməd Əl-Qasiminin rəhbərliyi altında əmirliyin gündən-günə inkişaf etdiyini vurğulamışdır. Görüşdə X.İ.Əl-Qasimi, həmçinin bildirmişdir ki, Şarca Əmirliyi Birləşmiş Millətlər Təşkilatının ElmTəhsil və Mədəniyyət üzrə ixtisaslaşmış qurumu – UNESCO tərəfindən 2019-cu il üçün Dünya Kitab Paytaxtı seçilmişdir. Bununla əlaqədar olaraq, 23 aprel 2019-cu il tarixində Şarcanın Əl-Məcaz Amfiteatrında “Şarca Dünya Kitab Paytaxtı – 2019”un açılış mərasiminin keçiriləcəkdir.

Consul General H.E.Mr.Javidan Huseynov met with the President of the Department of Civil Aviation of Sharjah Emirate H.E.Sheikh Khalid bin Issaam Al Qassimi.
On March 13, 2019, Consul General of the Republic of Azerbaijan in Dubai and Northern Emirates H.E.Mr.Javidan Huseynov met with the President of the Department of Civil Aviation of Sharjah Emirate H.E.Sheikh Khalid bin Issaam Al Qassimi.
Consul General J.Huseynov stressed that Azerbaijan attaches great importance to the development of bilateral relations with United Arab Emirates. J.Huseynov emphasized the role of Sharjah Emirate in the scientific, cultural, educational and economic life of the country and underlined that under the leadership of H.E.Sheikh Sultan bin Mohammad Al Qasimi Sharjah Emirate continues to develop dynamically.
In his turn Sheikh Khalid Al Qassimi added that Sharjah Emirate was selected by UNESCO as the World Book Capital for 2019 and on April 23, 2019, the opening ceremony of the "Sharjah World Book Capital - 2019" will be held in Sharjah's Al Majaz Amphitheatere.