Mətbuat şərhi 28 aprel 2019
28 aprel 2019-cu il tarixində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində ənənəvi və nüfuzlu beynəlxalq turizm sərgilərindən olan “Arabian Travel Market (ATM) 2019” tədbiri baş tutmuşdur. 28 aprel-1 may tarixləri arasında davam etmiş sərgiyə dünyanın müxtəlif ölkələrində fəaliyyət göstərən 2500-ə yaxın şirkət qatılmışdır. Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Turizm Agentliyi və Azərbaycan Turizm Bürosunun təşkilati dəstəyi ilə 28 Azərbaycan şirkəti iştirak etmiş və “Azerbaijan” stendi altında öz xidmətlərini təqdim etmişlər.
Azərbaycan Respublikasının Birləşmiş Ərəb Əmirliklərindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Mahir Əliyev, Azərbaycan Respublikasının Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay və Şimal Əmirliklərindəki baş konsulu Cavidan Hüseynov, Azərbaycan Respublikasının Birləşmiş Ərəb Əmirliklərindəki ticarət nümayəndəsi Elnur Əliyev tədbirdə iştirak etmişlər.
Azərbaycan nümayəndə heyətinə Dövlət Turizm Agentliyinin rəhbərinin baş müşaviri, Azərbaycan Turizm Bürosunun baş icraçı direktoru Florian Zenqstşmid rəhbərlik etmişdir.
Sərginin ilk günündən Azərbaycan stendi çoxsaylı ziyarətçilərin, o cümlədən turizm bazarı mütəxəssislərinin diqqətini cəlb etmişdir.

Press release 28 April 2019
On April 28, 2019,  annual,  prestigious international tourism exhibition, the Arabian Travel Market (ATM) took place in Dubai, United Arab Emirates. At Around 2,500 companies from all over the world participated at the exhibition. The stand “Azerbaijan” was presented at the exhibition where more than 28 Azerbaijani companies took part with the support of the State Tourism Agency of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan Tourism Board.The Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the United Arab Emirates Mr.Mahir Aliyev, the Consul General of the United Arab Emirates in Dubai, Mr.Javidan Huseynov and the Trade Representative of the Republic of Azerbaijan to the United Arab Emirates Mr.Elnur Aliyev visited the exhibition.
The Azerbaijani delegation was headed by the Chief Advisor to the Head of State Tourism Agency, Chief Executive Officer of Azerbaijan Tourism Board Mr.Florian Sengstschmid.
From the first day of the exhibition, the stand of “Azerbaijan” attracted the attention of numerous visitors, including tourism market specialists.